fbpx

Тим доктори


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/spinemk/public_html/modules/mod_dropdownarticles/mod_dropdownarticles.php on line 19

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/spinemk/public_html/modules/mod_dropdownarticles/helper.php on line 28

Д-р Неда Трајковска

Информации за лекар

Д-р Неда Трајковска  
Хирург трауматолог
Трауматологија
Аџибадем Систина

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Образование

2011
Специјалист по општа хирургија
Универзитет Св. Кирил и Методиј – Скопје. Македонија
2008
Клиника за трауматологија и ортопедија St. Georg, Leipzig, Germany
2004
Медицински факултет – Скопје, Р. Македонија
Универзитет Св. Кирил и Методиј – Скопје. Македонија

Работно Искуство

2011 - сега
Клиничка болница Аџибадем Систина
Оддел за трауматологија, хирург
2004-2011
Универзитетски Клинички центар - Скопје
Клиника за трауматологија

Членство

Macedonian Association of Orthopaedics and Traumatology (MAOT)
AO Trauma,
AO Spine,
Spine Experts Group (SEG)

Странски Јазици

Англиски