fbpx

Покана за симпозиум на тема „Напреден пристап во третман на спинална патологија“

Клиничката болница  „Аџибадем Систина“ на 20.12 2014 (сабота) со почеток во 09:00 часот ќе одржи симпозиум на тема „Напреден пристап во третман на спинална патологија“.

Предавачи на симпозиумот се врвните специјалисти од Спиналниот центар на „Аџибадем Систина“, а специјален гостин предавач ќе биде проф. д-р. Ахмет Аланај, специјалист по ортопедија и трауматологија од Здравствената групација „Аџибадем“.

Симпозиумот е акредитиран од Лекарска комора на Р Македонија.

Сите заинтересирани задолжително треба да го потврдат присуството на

+ 38970 318 104 или  Е-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Преземете ја поканата со детална агенда за настанот.