fbpx

Тим доктори


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/spinemk/public_html/modules/mod_dropdownarticles/mod_dropdownarticles.php on line 19

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/spinemk/public_html/modules/mod_dropdownarticles/helper.php on line 28

Проф. Д-р Кирил Лозанче

Информации за лекар

Проф. Д-р Кирил Лозанче 
Неврохирург
Неврохирургија
Аџибадем Систина

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Образование

1993
Докторира на Медицински факултет - Скопје
Универзитет Св. Кирил и Методиј – Скопје, Р. Македонија
1983
Специјалист по неврохирургија - Медицински факултет - Скопје
Универзитет Св. Кирил и Методиј – Скопје, Р. Македонија
1976
Медицински факултет - Скопје
Универзитет Св. Кирил и Методиј – Скопје, Р. Македонија

Работно Искуство

2011 - сега
Клиничка болница Аџибадем Систина
Оддел за неврохирургија, неврохирург
2005
Медицински Факултет - Скопје, Редовен професор
Универзитет Св. Кирил и Методиј – Скопје, Р. Македонија
1977 - 2011
Универзитетски клинички центар - Скопје
Клиника за неврохирургија

Членство

EANS, WFNS, CNS - USA

Странски Јазици

Англиски