fbpx

Тим доктори


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/spinemk/public_html/modules/mod_dropdownarticles/mod_dropdownarticles.php on line 19

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/spinemk/public_html/modules/mod_dropdownarticles/helper.php on line 28

Д-р Михајло Ивановски

Информации за лекар

Д-р Михајло Ивановски  
Хирург трауматолог
Ортопедија и трауматологија
Аџибадем Систина

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Образование

2010
Специјалист по општа хирургија – Медицински факултет - Скопје
Универзитет Св. Кирил и Методиј – Скопје, Р. Македонија

Ендопротетика на колк и колено

“ Stolzalpe”, Австрија

“Southwestern Center for orthopedic Surgery, Sportstraumatology” – Штудгард, Германија

Болница „Св. Бамбино“ – Катанија Сицилија, Италија

Универзитетска болница – Валјадолид, Шпанија

2005
Медицински факултет - Скопје
Универзитет Св. Кирил и Методиј – Скопје, Р. Македонија

Работно Искуство

2010 - сега
Клиничка болница Аџибадем Систина
Оддел за ортопедија и трауматологија
2006 - 2010
Универзитетски клинички центар - Скопје
Градска хируршка клиника – Скопје, волонтер – одделение за трауматологија

Членство

Македонско здружение на ортопеди и трауматолози ( МАДОТ )
АО фондација
Меѓународна Асоцијација на Артроскопија
Хирургија на колено и ортопедска спортска медицина ( ISAKOS )
Европска асоцијација за колена хирургија
Спортска трауматологија и артроскопија (ESSKA )

Странски Јазици

Англиски